Dopłaty do odszkodowań. Na czym polegają?

Dopłaty do odszkodowań. Na czym polegają?

Nie powinno być tak, że rozwiązania stworzone po to, by unikać zbędnych problemów, takie jak obowiązek posiadania ubezpieczenia OC, same wymagają stawiania czoła kolejnym. Na wszystko jest jednak rozwiązanie. Powszechność kłopotów z uzyskiwaniem odszkodowań w wysokości odpowiadającej poniesionym stratom spowodowała, że łatwo dziś sięgnąć po pomoc specjalistów zdolnych sobie z nimi bez trudu poradzić.

Sprzedaj swój problem za odpowiednio wysoką kwotę

Na całe szczęście, szkody komunikacyjne należą do tych, których sprzedaż jest dopuszczona przez polskie prawo. Z tej właśnie możliwości można skorzystać wybierając ofertę firmy AUTOMOBILIS (oczywiście tylko do momentu przedawnienia konkretnego roszczenia). Analizujemy otrzymaną dokumentację i przeprowadzamy rzetelną wycenę szkody – na tej podstawie ustalona zostanie cena, za jaką dokonamy odkupu. Dzięki temu, nasz Klient może bez przeszkód natychmiast przystąpić do takiej naprawy swojego pojazdu, jakiej rzeczywiście on wymaga, bądź odzyskać poniesione w związku z tym koszty, nie czekając na zmianę decyzji przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Co istotne, zbywając roszczenie przestaje on być stroną w sporze z nim – od chwili zawarcia umowy cesji jesteśmy nim wyłącznie my. Nasi doświadczeni specjaliści bez trudu odzyskują pieniądze od ubezpieczycieli, więc jeszcze zanim to się stanie, możemy natychmiast wypłacić klientowi stosowną dopłatę, zdejmując mu z głowy konieczność podejmowania długotrwałej walki z TU. Rozwiązanie to cieszy się więc rosnącą popularnością. Należy jedynie pamiętać, że szkodę taką można sprzedać tylko raz: wówczas, gdy wcześniej nie pozbyliśmy się już roszczeń na rzecz innej firmy. Nie można tego zrobić także wtedy, gdy zawarliśmy już ugodę z ubezpieczycielem (jej cofnięcie bywa kłopotliwe albo niemożliwe) – dlatego zawsze, gdy proponuje on taką możliwość, należy dobrze przemyśleć, czy nam się to opłaca!

Przede wszystkim: nie rezygnować z należnych nam pieniędzy

O tym, że zaniżone odszkodowanie OC jest sytuacją nader częstą, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Decyzja o wypłacie odszkodowanie w wysokości znacznie niższej od tej, której wymagałoby prawidłowe usunięcie powstałych w wypadku szkód, jest w zasadzie typowym zachowaniem wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Dowiedzenie, że poszkodowanemu należy się wyższa kwota z reguły nie jest trudne. Wystarczy niezależny rzeczoznawca, który przeanalizuje kosztorys napraw pojazdu. Problem polega na tym, że ubezpieczyciela trzeba nie tyle przekonać do swoich racji, ale po prostu zmusić do wywiązania się z jego powinności. A do tego jedynym środkiem jest często wyrok sądu. Wielu, zniechęconych perspektywą sporu z dużym przedsiębiorstwem, być może nie wie, że wygrana jest możliwa. Inni bardzo chętnie by do takiej walki stanęli, jednak opieszałość polskiego wymiaru sprawiedliwości, a także koszty związane z koniecznością sięgnięcia po pomoc prawną powodują, że nie każdy ma ochotę na jej podejmowanie. Tymczasem, wcale nie trzeba tego robić samemu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Comments

  1. Visitor Rating: 5 Stars

  2. Visitor Rating: 4 Stars

Certyfikat Programu
rzetelny-biznes.pl
Certyfikat Programu