Jak uzyskać skutecznie odszkodowanie z polisy OC?

Jak uzyskać skutecznie odszkodowanie z polisy OC?

Każdy kierowca – z mocy ustawy – jest zobligowany do zawarcia umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Jednak w praktyce uzyskanie należnego odszkodowania z polisy OC nie należy do najłatwiejszych. Towarzystwa Ubezpieczeniowe potrafią skutecznie zadbać o swoje interesy i wypłatę jak najmniejszych odszkodowań. Dlatego szanse na uzyskanie odszkodowania w pełni pokrywającego wartość szkody ma ten, kto dobrze orientuje się w problematyce ubezpieczeniowej.

Dochodzenie odszkodowania z polisy OC

Podstawową czynnością w dochodzeniu odszkodowania z polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej jest zgłoszenie ubezpieczycielowi szkody. Zgłoszenie to rozpoczyna tzw. proces likwidacji, związany przede wszystkim z wyceną faktycznych rozmiarów szkody i wypłatą odszkodowania. W praktyce najwięcej kontrowersji wiąże się z wyceną. Towarzystwa Ubezpieczeniowe często dążą do wykazania za wszelką cenę, że rozmiar szkody i jej wartość są w dużej mierze mniejsze niż w rzeczywistości. Techniki stosowane w tym zakresie przez ubezpieczycieli zależą głównie od tego na jakiej rzeczy powstała szkoda. Inny jest wachlarz argumentów w przypadków samochodów, a inny w sytuacji uszkodzenia domu, czy mieszkania. Polemika z argumentami wysuwanymi przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe nie jest łatwa, zwłaszcza, że najczęściej opiera się na analizie skomplikowanych dokumentów przygotowywanych przez rzeczoznawców. Oczywiście poszkodowany może przystać za zaoferowaną wysokość odszkodowania, jednak w takich sytuacjach powinien się liczyć z tym, że nie pokryje ono w pełni wysokości szkody. Niestety zagrożenie tego typu sytuacją wzrasta przede wszystkim, gdy poszkodowany działa na własną rękę, nie konsultując się z prawnikiem specjalizującym się z prawie odszkodowawczym. Jednak nawet w takich przypadkach droga do odzyskania należności nie jest zamknięta – warto pamiętać o możliwości wejścia na drogę postępowania sądowego, czy przekazania praw do dochodzenia odszkodowania za szkody oc.

Pomoc Kancelarii odszkodowawczej

Dochodząc należności z tytułu odszkodowania na drodze sądowej warto skorzystać z pomocy fachowców, których wiedza i doświadczenie zwiększa szanse na wygranie tego typu procesu. Zdecydowanie szybszym rozwiązaniem jest przekazanie – w zamian za świadczenie pieniężne – praw do dochodzenia odszkodowania. Dzięki temu poszkodowany bardzo szybko odzyskuje stracone pieniądze, a wszelkie formalności związane z procedurą odszkodowawczą stają się problemem nabywcy praw do szkody. Kancelaria Automobilis świadczy usługi w obydwu tych dziedzinach. Oferujemy pomoc doświadczonych prawników w dochodzeniu odszkodowania od Towarzystw Ubezpieczeniowych oraz innych podmiotów (osób fizycznych i prawnych), a także odkupujemy prawa do szkody przekazując w zamian naszym klientom środki w pełni wyrównujące doznane straty. Zajmujemy się także dochodzeniem dopłat do zaniżonych odszkodowań. Decyzję co do formy działania zawsze pozostawiamy poszkodowanemu, oferując mu rozwiązanie najbardziej optymalne w jego położeniu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Certyfikat Programu
rzetelny-biznes.pl
Certyfikat Programu