Kto może skorzystać z dopłaty do odszkodowania? Jak ubiegać się o dodatkowe środki pieniężne?

Rażąco niskie odszkodowania to zmora dla wielu poszkodowanych. Niestety proponowane stawki pieniężne w wielu przypadkach nie wystarczają na rzetelną naprawę powstałych szkód po wypadku. Negocjacje z Towarzystwem Ubezpieczeniowym to duże wyzwanie, które bardzo często kończy się fiaskiem. Pojawia się wizja skierowania sprawy na etap postępowania sądowego, który wiąże się z ryzykiem i kosztami. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie umożliwiające otrzymanie wyższych świadczeń. Dopłaty do odszkodowań to pewny sposób na dodatkowe środki pieniężne od ręki! Kto może ubiegać się o godne dopłaty i jak je uzyskać? O tym powiemy w dalszej części artykułu.

dopłaty do odszkodowania

Dopłata do odszkodowania to rozwiązanie dla wielu!

Dopłata do odszkodowania to usługa świadczona przez doświadczone kancelarie odszkodowawcze. Osoby, które otrzymały rażąco niskie odszkodowanie lub całkowitą odmowę wypłaty roszczeń mogą skorzystać z tego typu świadczenia. Dopłaty obejmują szkody wynikające ze strat majątkowych poniesionych na skutek zdarzeń drogowych lub innych tytułów m. in. szkód rolniczych, klęsk żywiołowych. Usługa obejmuje roszczenia nieprzedawnione, czyli takie, w których od daty zdarzenia nie minęło 3 lata. Procedura weryfikacyjna prezentuje się w kilku prostych krokach:

  • poszkodowany przesyła posiadane dokumenty w sprawie (kosztorysy, pisma od ubezpieczyciela)
  • kancelaria weryfikuje bezpłatnie i niezobowiązująco wartość szkody
  • poszkodowany otrzymuje propozycję dopłaty do odszkodowania
  • po zaakceptowaniu stawki otrzymuje pieniądze na wskazane konto

Każdy poszkodowany w wypadku, który nie zawarł ugody z ubezpieczycielem ma możliwość odsprzedaży prawa do dochodzenia odszkodowania. Zbywając roszczenie na rzecz kancelarii otrzymuje gotówkę bez ryzyka, a podmiot we własnym zakresie dochodzi rekompensaty od Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Godne dopłaty do odszkodowania to szansa na uzyskanie pieniędzy bez ryzyka i kosztów. Otrzymując dodatkowe środki do już otrzymanego odszkodowania poszkodowany może naprawić szkody majątkowe bez inwestowania środków z własnej kieszeni.

Czy warto skorzystać z dopłaty do odszkodowania?

Odzyskiwanie odszkodowań to proces bardzo złożony wymagający odpowiedniej wiedzy prawnej, zaangażowania i nakładu środków pieniężnych. Niestety Towarzystwa Ubezpieczeniowe prowadzą negocjacje z poszkodowanym z pozycji siły, gdyż wiedzą, że z dużym prawdopodobieństwem nie podejmie on walki na etapie postępowania sądowego. Nic też dziwnego, skierowanie sprawy do sądu wymaga poniesienia opłat sądowych i kosztów reprezentacji zawodowego pełnomocnika. Zaangażowanie nawet najlepszego prawnika nie daje często pewności wygrania sprawy. Dodatkowo uzyskanie odszkodowania na etapie sądowym potrafi trwać nawet rok! Dopłata do odszkodowania to pewne pieniądze, bez ryzyka i kosztów. To rozwiązanie skierowane do osób, które chcą otrzymać godne odszkodowanie od ręki bez batalii z ubezpieczycielem.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Certyfikat Programu
rzetelny-biznes.pl
Certyfikat Programu