Najważniejsze fakty o samochodzie zastępczym z OC

Najważniejsze fakty o samochodzie zastępczym z OC

Kolizja zawsze wpływa negatywnie na stan techniczny pojazdów. Oddając samochód do mechanika zostajemy pozbawieni środka transportu. Wiąże się to z wieloma utrudnieniami, w szczególności dla osób, które codziennie korzystają z samochodu. W takiej sytuacji nie musimy być zdani wyłącznie na komunikację miejską. Możemy wynająć pojazd zastępczy, a kosztami obarczyć ubezpieczyciela sprawcy wypadku.

Możesz starać się o zwrot opłat za wypożyczenie auta zastępczego

Wiele Towarzystw Ubezpieczeniowych próbuje odmawiać wyrównania kosztów związanych z pojazdem zastępczym. Należy podkreślić, że ubezpieczyciel odmowę przekazania nam pieniędzy z tytułu wypożyczenia auta nie może argumentować dostępnością komunikacji miejskiej, ponieważ tramwaj czy autobus nie zastąpi nigdy samochodu. W zastępczy pojazd możemy zaopatrzyć się tylko w sytuacji, gdy nie jesteśmy właścicielami innego auta. Ubezpieczyciel nie powinien również dopytywać się, czy prowadzimy działalność gospodarczą. Możliwość korzystania z pojazdu zastępczego nie jest uzależniona od wykorzystywania go do działalności biznesowej.

Pieniądze dostaniesz dopiero po wynajęciu pojazdu

Ubezpieczyciele robią wszystko, aby skrócić okres użytkowania pojazdu zastępczego, ponieważ nie chcą ponosić większych kosztów. Dlatego zbierajmy dokumenty przedstawiające dokładny przebieg likwidacji usterek naszego auta. Warto zaznaczyć, że utrata możliwości korzystania z pojazdu nie jest szkodą majątkową. Nie możemy domagać się pieniędzy od ubezpieczyciela, które moglibyśmy wydać na wynajęcie samochodu. Dopiero samo wypożyczenie staje się szkodą, za którą należy nam się zwrot poniesionych kosztów. Musimy pamiętać o tym, że zastępcze auto musi być takiej samej klasy, co nasz własny pojazd. Ponadto, koszt musi być naliczany według obowiązujących stawek na lokalnym rynku. Z zastępczego auta korzystamy tylko w okresie trwania naprawy samochodu.

Zapewniamy Klientom pojazdy zastępcze

W auto możemy zaopatrzyć się w wypożyczalni lub warsztacie. Warto zapoznać się wcześniej z obowiązującym cennikiem. Zwróćmy się również z zapytaniem do ubezpieczyciela, jak wygląda kwestia rozliczenia się z kosztów pojazdu. Pamiętajmy, że jeśli wybierzemy droższą wypożyczalnię, to możemy nie uzyskać zwrotu całej kwoty. Kancelaria Automobilis od lat zajmuje się dochodzeniem należnych odszkodowań. Nasza wypożyczalnia samochodów w Lublinie jest do dyspozycji poszkodowanych. Koszty wynajmu auta zastępczego pokrywane są z OC sprawcy wypadku. Dodatkowo, wszystkie formalności związane z procedurą realizujemy we własnym zakresie. Wypożyczenie pojazdu realizujemy bezgotówkowo! Skorzystaj z naszych pojazdów zastępczych i nie martw się dochodzeniem zwrotu kosztów od ubezpieczyciela!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Certyfikat Programu
rzetelny-biznes.pl
Certyfikat Programu