Odszkodowanie za uszkodzenie samochodu

Odszkodowanie za uszkodzenie samochodu

Wypadek samochodowy to niestety codzienność uczestników ruchu drogowego. Może on spotkać każdego, nawet najostrożniejszego kierowcę. Jest to bardzo stresująca sytuacja, związana z koniecznością załatwienia wielu formalności oraz podjęciem nieraz bardzo kosztownej naprawy samochodu. W jaki sposób odzyskać utracone na naprawę pieniądze? Jak skutecznie walczyć o swoje prawa?

Roszczenia wynikające z wypadku

Zgodnie z prawem każdy kierowca jest zobowiązany do zawarcia umowy obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej obejmującej wszelkie szkody wynikłe z prowadzenia danego pojazdu. Za nieposiadania polisy obowiązkowego ubezpieczenia OC kierowcy grozi odpowiedzialność prawna. Obowiązek ten ma na celu zagwarantowanie poszkodowanemu uzyskania pełnej rekompensaty za poniesione straty. Podstawowym roszczeniem przysługującym kierującemu pojazdem, który brał udział w wypadku jest prawo do żądania odszkodowania za szkody nim wyrządzone. Rozmiar szkody, a co za tym idzie wysokość należnego odszkodowania zależy od kilku czynników. Przede wszystkim należy dokładnie określić, jakie elementy pojazdu zostały zniszczone bądź uszkodzone w wyniku wypadku. Ubiegając się o odszkodowanie można wnosić o rekompensatę jedynie tych zniszczeń, które są efektem zdarzenia drogowego. Stąd też np. sprawca nie odpowiada za korozję podwozia, czy wymianę podczas naprawy powypadkowej niezniszczonych przez niego elementów. Dalej niezwykle istotna jest prawidłowa wycena zniszczeń. Dokonuje się ją biorąc pod uwagę wcześniej ustalony zakres szkód, cenę zniszczonych elementów oraz koszty „robocizny”. Podstawowym dokumentem na podstawie, którego ubezpieczyciel proponuje wysokość odszkodowania jest kosztorys naprawy samochodu. Niestety najczęściej ubezpieczyciele w kosztorysie wyceniają wartość szkody na podstawie przyjętych przez siebie cen, nie biorąc pod uwagę rzeczywistych kosztów poniesionych przez ofiarę wypadku. Co zrobić w takiej sytuacji?

Odkupimy Twoją szkodę!

W dochodzeniu swoich praw nie jesteś zdany sam na siebie, nie musisz także korzystać z pomocy osób, czy firm, które zapewniają pozytywne załatwienie wszystkich spraw, a nie posiadają ani doświadczenia, ani kompetencji potrzebnych w efektywnym dochodzeniu odszkodowań. Pracownicy Kancelarii Automobilis to najlepsi specjaliści, posiadający bogate i wieloletnie doświadczenie w prowadzaniu spraw odszkodowawczych. Na swoim koncie posiadamy wiele wygranych spraw, a grono zadowolonych klientów jest naszą najlepszą rekomendacją. Kancelaria Automobilis proponuje odkup Twojej szkody. Od ręki dostaniesz godne pieniądze, odpowiadające rzeczywistym stratom poniesionym przez Ciebie. To my zapłacimy Tobie, a nie Ty nam. Po odkupie szkody stanie się ona naszą sprawą, szybko zyskasz pieniądze i nie będziesz musiał zajmować się mnóstwem formalności. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz konsultacji z pracownikami Kancelarii Automobilis, którzy w miłej rozmowie wyjaśnią najbardziej zawiłe problemy spraw odszkodowawczych.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Certyfikat Programu
rzetelny-biznes.pl
Certyfikat Programu