Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela, dowiedz się jak uzyskać wyższe odszkodowanie!

Decyzje Towarzystw Ubezpieczeniowych opiewające na rażące niskie stawki są zmorą dla wielu poszkodowanych. Wnioskując o odszkodowanie zawsze liczymy, że likwidator szkody rozpatrzy korzystnie nasze roszczenie, a otrzymane środki pieniężne umożliwią swobodną naprawę pojazdu. Niestety praktyka jest zgoła odmienna, a nagminną praktyką ubezpieczycieli jest oferowanie niskich odszkodowań. Zgodnie z literą prawa poszkodowani mają prawo do odwołania od otrzymanej decyzji. Jak napisać skuteczne pismo, by uzyskać satysfakcjonująca rekompensatę? O tym powiemy w dalszej części artykułu.

odwołanie od decyzji ubezpieczyciela

Kiedy warto odwołać się od decyzji ubezpieczyciela?

Zaniżone odszkodowanie to prawdziwa trauma dla poszkodowanego. Niestety Towarzystwa Ubezpieczeniowe to firmy prowadzące działalność zarobkową, którym zależy na ograniczeniu kosztów. Prawo jest jednak po stronie poszkodowanych dając liczne możliwości na uzyskanie wyższych świadczeń odszkodowawczych. Każdy poszkodowany, który nie jest zadowolony z wysokości przyznanego odszkodowania ma prawo do złożenia odwołania od decyzji. Jest to sposób na zmuszenie Towarzystwa Ubezpieczeniowego do ponownego rozpatrzenia szkody. Roszczący musi mieć jednak ku temu konkretne przesłanki, które uwzględni w składanym piśmie. Dzięki temu mamy szansę na uzyskanie wyższego odszkodowania i uniknięcie postępowania sądowego. Profesjonalne odwołanie od decyzji ubezpieczyciela musi zawierać:

  • datę i miejsce sporządzenia pisma
  • dane poszkodowanego
  • oznaczenie Towarzystwa Ubezpieczeniowego
  • uzasadnienie z rzetelnym opisem stanowiska i argumentami
  • określenie żądanej kwoty
  • numer konta bankowego
  • podpis osoby roszczącej

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela musi być złożone w formie pisemnej przed upływem terminu przedawnienia, w większości spraw wynosi on 3 lata. Ubezpieczyciel po wniesieniu odwołania ponownie rozpatrzy szkodę i wydana nową decyzję w sprawie.

Co zrobić, gdy odwołanie nie przyniosło żadnego efektu?

Niestety wniesienie odwołania od decyzji ubezpieczyciela może nie przynieść zamierzonych efektów. W takiej sytuacji poszkodowany może skierować sprawę na etap postępowania sądowego, który wiąże się z koniecznością poniesienia pewnych kosztów. Musimy być jednak świadomi, że przegranie sprawy na etapie sądowym będzie generować kolejne koszty związane z pokryciem reprezentacji prawnej strony wygranej. Korzystniejszym sposobem na uzyskanie dodatkowych środków pieniężnych jest dopłata do odszkodowania. AUTOMOBILIS od wielu lat świadczy odkup odszkodowań od poszkodowanych na terenie całego kraju. Decydując się na sprzedaż praw do roszczenia nie tracisz już otrzymanych środków pieniężnych, a jedynie uzyskujesz dodatkową rekompensatę od naszej kancelarii. Po przejęciu sprawy już we własnym zakresie dochodzimy od ubezpieczyciela dodatkowego odszkodowania bez angażowania w nasze działania poszkodowanego. Dzięki dopłacie zyskujesz pieniądz od ręki bez ryzyka i żmudnego postępowania sądowego.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Certyfikat Programu
rzetelny-biznes.pl
Certyfikat Programu