Ryzykowne dochodzenie odszkodowania, czy pewna dopłata od kancelarii prawnej?

Zaniżanie odszkodowań komunikacyjnych stało się nagminną praktyką wielu firm ubezpieczeniowych. Niestety poszkodowani otrzymując rażąco zaniżoną wycenę szkody mają tylko dwa sposoby na uzyskanie dodatkowej rekompensaty. Pierwszym jest skierowanie sprawy na etap postępowania sądowego, a drugim skorzystanie z dopłaty do odszkodowania. Jakie rozwiązanie warto wybrać?

dochodzenie odszkodowania2

Sąd może Ci pomóc uzyskać wyższe odszkodowanie

Niestety Towarzystwa Ubezpieczeniowe to nieugięci partnerzy w negocjacjach, którzy doskonale wiedzą, że nie muszą iść na ustępstwa poszkodowanemu. Dochodzenie odszkodowania wymaga sporej wiedzy prawnej i rozbudowanych umiejętności negocjacyjnych. Często właściciele pojazdów, którzy chcą otrzymać godne odszkodowanie muszą powziąć jednak dodatkowe kroki prawne. Pierwszym sposobem na uczciwą rekompensate pieniążną jest postępowanie sądowe. Znacznym minusem tego rozwiązania jest konieczność zainwestowania sporej ilości gotówki bez pewności, że sprawa zostanie wygrana. O jakich kosztach mowa? Poszkodowany w celu rozpoczęcia postępowania sądowego musi wnieść na poczet sądu opłatę w wysokości 5% należności dochodzonej. Dodatkowo warto doliczyć koszty z zaangażowania doświadczonego prawnika. Bez fachowego pełnomocnika nie warto stawać do walki z ubezpieczycielem, który u swojego boku ma sztab prawników. Poszkodowani chcący skierować sprawę do sądu muszą uzbroić się też w sporą dawkę cierpliwości. Czas trwania zmagań sądowych z ubezpieczyciel oscyluje w granicach roku. Niestety obłożenie pracą polskich sądów jest tak duże, że poszkodowani nie mają co liczyć na szybe rozpatrzenie ich sprawy. Skierowanie pozwu do sądu ma też jeden ogromny plus, którym jest szansa na wyższe odszkodowanie. Warto jednak wspomnieć o drugim sposobie na dodatkowe pieniądze, który jest zdecydowanie mniej kosztowny i ryzykowny.

Szybka i pewna gotówka? Rozważ dopłatę do odszkodowania

Poszkodowany zgodnie z literą prawa ma możliwość zbycia praw do wierzytelności wynikającej z polisy OC. Dzięki sprzedaży prawa do odszkodowania kancelarii prawnej możemy uzyskać godną dopłatę do odszkodowania. Na czym polega ta usługa? Poszkodowany wysyła do kancelarii kosztorys lub inne dokumenty dotyczące szkody na pojeździe. Fachowcy bezpłatnie weryfikują o jaką kwotę zostało zaniżone dane roszczenie i przygotowują propozycję dopłaty do odszkodowania. Poszkodowani po zaakceptowaniu wyceny otrzymuje dodatkowe środki na konto, a kancelaria we własnym zakresie dochodzi rekompensaty od ubezpieczyciela. Dopłata do odszkodowania to bardzo sprytne rozwiązanie, które od ręki umożliwia otrzymanie dodatkowych pieniędzy. Jeśli poszkodowany czuje, że wypłacona przez ubezpieczyciela stawka jest rażąco niska powinien rozważyć skorzystanie z takiej formy wsparcia. To bardzo elastyczne rozwiązanie, które nie generuje żadnego ryzyka po stronie poszkodowanego. Dodatkowe środki w połaczeniu z otrzymanym odszkodowaniem mogą już zapewnić fachową naprawę uszkodzonego pojazdu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Certyfikat Programu
rzetelny-biznes.pl
Certyfikat Programu