Rzeczoznawca samochodowy może Ci pomóc uzyskać wyższe odszkodowanie

Wypłata wysokich odszkodowań dla poszkodowanych nie jest priorytetem Towarzystw Ubezpieczeniowych. Poszkodowani otrzymując zaniżone świadczenia często nie mają możliwości rzetelnie naprawić pojazdu po kolizji. Wypłata roszczeń przez ubezpieczyciela nie zamyka drogi do wnioskowania o dalszą rekompensatę. Przy wnoszeniu odwołania od decyzji lub wkraczając na ścieżkę sądową niezbędna będzie opinia rzeczoznawcy samochodowego.

rzeczoznawca samochodowy

Rzeczoznawca samochodowy to remedium na niskie odszkodowanie

Każdy poszkodowany w wypadkach komunikacyjnych nabywa prawo do dochodzenia rekompensaty pieniężnej z OC sprawcy wypadku. Po zgłoszeniu roszczenia poszkodowany musi udostępnić pojazd do przeprowadzenia oględzin przez rzeczoznawcę współpracującego z ubezpieczycielem. Likwidator dokonuje oceny stanu pojazdu i sporządza kosztorys naprawy obejmujący wycenę. I tutaj dla wielu poszkodowanych zaczyna się prawdziwa batalia z Towarzystwem Ubezpieczeniowym. Nagminną praktyką jest zaniżanie wartości należnego odszkodowania. W takiej sytuacji niezbędna może okazać się pomoc rzeczoznawcy motoryzacyjnego.

Niezależna opinia kluczem do wyższych roszczeń pieniężnych

Rzeczoznawca samochodowy to specjalista, który zajmuje się rzetelną oceną strat i szkód, które są wynikiem wypadków komunikacyjnych. To specjalista ukierunkowany na ocenę strony technicznej uszkodzeń i nakreślenie realnej wartości szkody. Dlatego o pomoc do rzeczoznawcy zwracają się właściciele pojazdów poszkodowanych w wypadkach, którzy mają wątpliwości co do rzetelności sporządzonego kosztorysu przez ubezpieczyciela. Pomoc tego specjalisty jest też bardzo istotna przy dochodzeniu roszczenia wynikającego z utraty wartości rynkowej pojazdu na skutek zdarzenia drogowego. Otrzymując dokładną opinię obejmującą koszty ewentualnej naprawy, a także jej wpływ na wartość pojazdu możemy kwestionować stawki zaoferowane przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

Odwołanie od decyzji, czy dopłata do odszkodowania?

Kiedy mamy już w ręku fachową opinię rzeczoznawcy samochodowego możemy wnieść odwołanie od decyzji do ubezpieczyciela. Powołując się na dane zawarte w niezależnym kosztorysie możemy podjąć skuteczne negocjacje. Poszkodowany powinien jednak wiedzieć, że nawet najbardziej rzetelnie przygotowane odwołanie nie gwarantuje zmiany decyzji Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Dla osób, które obawiają się dalszej batalii z ubezpieczycielem dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z dopłat do odszkodowań oferowanych przez kancelarię odszkodowawczą. Przesyłając dokumenty mogą Państwo uzyskać bezpłatną wycenę szkody przeprowadzoną przez naszych rzeczoznawców. Na podstawie uzyskanych danych zaproponujemy Państwu wysokość dopłaty, jeśli stawka zostanie zaakceptowana wypłacimy dodatkowe środki pieniężne na wskazane konto.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Certyfikat Programu
rzetelny-biznes.pl
Certyfikat Programu