Jak sprawdzić, czy ubezpieczyciel nie zaniżył odszkodowania?

Jak sprawdzić, czy ubezpieczyciel nie zaniżył odszkodowania?

Powszechną praktyką jest zaniżanie wysokości odszkodowań przez ubezpieczyciela. Często dochodzi do sytuacji, w której osoba poszkodowana, chociaż zdaje sobie sprawę, że przysługuje jej wyższe świadczenie, decyduje się przyjąć pieniądze, ponieważ uważa, że w przeciwnym razie konieczne będzie wstąpienie na drogę sądową, a tym samym narażenie się na dodatkowe koszty. Trudno jest samemu ocenić, czy rzeczoznawca rzetelnie wycenił szkodę.

Zaniżanie wysokości odszkodowania to popularne zjawisko!

Wiele Towarzystw Ubezpieczeniowych zaniża wartość szkody, a tym samym kwotę należnego odszkodowania. Niestety osoby, które nie miały styczności z branżą ubezpieczeniową nie do końca zdają sobie sprawę, ile tracą, a przede wszystkim nie umieją się bronić. W momencie, w którym otrzymamy kosztorys przygotowany przez rzeczoznawcę, zastanawiamy się, czy przyjęte zostały w nim właściwe wartości. Robimy to jednak głównie na logikę, na podstawie naszej wiedzy, dopytujemy w serwisie samochodowym jaki byłby koszt naprawy, orientujemy się w cenach części dostępnych na rynku. Również w ten sposób, na podstawie zgromadzonych informacji, trochę w ciemno, przygotowujemy odwołanie od decyzji ubezpieczyciela.

Odszkodowania komunikacyjne mają to do siebie, że są stosowane dość specyficzne zasady zaniżania kosztów naprawy. W celu sprawdzenia otrzymanego kosztorysu należałoby skonsultować się z niezależnym rzeczoznawcą i poprosić o dokonanie odrębnego wyliczenia. Niestety jest to dość kosztowne – za pracę trzeba będzie zapłacić z własnych środków. Można również uzyskać poradę od prawnika, który wyjaśni, jakie uprawnienia ma osoba poszkodowana, w jaki sposób należy odwoływać się od decyzji ubezpieczyciela. Jednak to również generuje dodatkowe koszty. Właśnie w ten sposób koło się zamyka. Rozsądnym rozwiązaniem okazuje się skorzystanie z usług firm, zajmujących się odkupem szkód. Poniżej kilka słów więcej na ten temat.

Jak uzyskać wycenę szkody za darmo?

Jeśli uważasz, że przygotowany kosztorys przez rzeczoznawcę jest wykonany niesumiennie, ceny zaniżone, zgłoś się do nas – specjalistów, zajmujących się odzyskiwaniem odszkodowań. Po przesłaniu nam niezbędnych do wyceny szkody dokumentów, otrzymasz w odpowiedzi zwrotnej kosztorys oraz określenie, jakie odszkodowanie Ci przysługuje. Przedstawimy również propozycję, jaką kwotę możesz otrzymać od kancelarii, jeśli zdecydujesz się na sprzedaż szkody lub dopłatę do odszkodowania. Decyzja należy do Ciebie. Przesłanie dokumentów do niczego nie obliguje, nie oznacza, że musisz już wybrać. Jeśli jednak postanowisz, że chcesz zawrzeć umowę z firmą, po jej podpisaniu od razu otrzymasz należne środki, zgodnie z ustaleniami. W zasadzie na tym kończy się Twoja rola. To my zajmiemy się rozliczeniem z ubezpieczycielem.

Zapraszamy do kontaktu osoby, które chcą uzyskać należne świadczenie – nasza firma zajmuje się zarówno odkupem szkód, jak i dopłatami do odszkodowań.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Certyfikat Programu
rzetelny-biznes.pl
Certyfikat Programu