Jak uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy wypadku?

Jak uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy wypadku?

Jednak obok nieprzyjemności ofiara wypadku – nie raz nie będąca w żaden sposób winna zaistniałej sytuacji – musi przygotować się na długi i trudny proces dochodzenia należnego odszkodowania. Biorąc pod uwagę, że często ofiary wypadków naprawiają uszkodzone pojazdy na własny koszt, a następnie ubiegają się o zwrot poniesionych opłat, to bardzo często nie uzyskują odszkodowania odpowiadającego rzeczywistej wysokości szkody. Spowodowane jest to różnymi czynnikami, jednym z nich jest nieumiejętne – wynikające z braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia – dochodzenie odszkodowania.Każdy wypadek drogowy to niezwykle stresujące wydarzenie. Jednak obok nieprzyjemności ofiara wypadku – nie raz nie będąca w żaden sposób winna zaistniałej sytuacji – musi przygotować się na długi i trudny proces dochodzenia należnego odszkodowania. Biorąc pod uwagę, że często ofiary wypadków naprawiają uszkodzone pojazdy na własny koszt, a następnie ubiegają się o zwrot poniesionych opłat, to bardzo często nie uzyskują odszkodowania odpowiadającego rzeczywistej wysokości szkody. Spowodowane jest to różnymi czynnikami, jednym z nich jest nieumiejętne – wynikające z braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia – dochodzenie odszkodowania.

Ubezpieczenie OC

Odpowiedzialność cywilna zakłada obowiązek pokrycia wszelkich szkód wynikłych z zawinionego działania lub zaniechania sprawcy. W przypadku kierujących pojazdami ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej obejmuje obowiązek naprawienia wszelkich szkód wynikłych z ruchu pojazdu. Odszkodowanie z OC sprawcy powinno pokryć wszystkie niezbędne wydatki związane z naprawieniem powstałej szkody. Poza tym jego wysokość musi odpowiadać rzeczywiście poniesionym stratom oraz faktycznym kosztom ich naprawy. Ubezpieczyciel nie może dowolnie oceniać wysokości odszkodowania, opierając się jedynie na własnych, z góry przyjętych wyliczeniach. Niestety nie raz ofiary wypadków – z powodu niewiedzy, czy zmęczenia przeciągającymi się procedurami – rezygnują z dochodzenia pełnego odszkodowania zadowalając się zaproponowanymi, mocno zaniżonymi świadczeniami. Jak w takim razie uzyskać należne odszkodowanie z OC sprawcy wypadku?

Pomoc w uzyskaniu odszkodowania

Dochodzenie należnego odszkodowania jest procesem trudnym i długotrwałym, obejmującym przygotowanie wielu pism i dokumentów, a często także przeprowadzenie procesu sądowego. W takich sprawach nie warto działać na własną rękę, nie raz nawet wydawać by się mogło oczywisty przypadek może powodować wiele trudności formalnych, a popełnienie nawet drobnego błędu przekreśla szanse wygranej. Potrzebną wiedzę i umiejętności pozwalające na wygrywanie spraw odszkodowawczych, a co za tym idzie skuteczne dochodzenie należnych świadczeń zdobywa się przez bardzo długi czas. Dlatego warto zaufać specjalistom w dochodzeniu odszkodowań, którzy na swoim koncie mają wiele wygranych spraw. Kancelaria Automobilis od lat zajmuje się, z wieloma sukcesami, dochodzeniem należnych odszkodowań. Nasi specjaliści pomogą Ci w skutecznym egzekwowaniem Twoich praw i należnego odszkodowania. Jeżeli potrzebujesz szybko gotówki wykupimy Twoją szkodę i we własnym zakresie zajmiemy się dochodzeniem stosownego odszkodowania. Dlatego nie zapłacisz nam żadnego wynagrodzenia, a jedynie przekażesz na nas prawa do ubiegania się o odszkodowanie. Otrzymasz od nas gotówkę, która w pełni pokryje wszystkie potrzeby związane z wypadkiem i nie będziesz musiał martwić się załatwianiem skomplikowanych formalności związanych z dochodzeniem odszkodowania.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Certyfikat Programu
rzetelny-biznes.pl
Certyfikat Programu