Uzyskaj odszkodowanie po wypadku z Automobilis

Uzyskaj odszkodowanie po wypadku z Automobilis

Każdemu poszkodowanemu w wypadku komunikacyjnym należy się odszkodowanie z OC sprawcy. Wydawać by się mogło, że zastosowanie w praktyce tej oczywistej zasady nie nastręcza żadnych trudności, a szybkie i terminowe wypłacenie należnego odszkodowania to znak rozpoznawczy wszystkich Towarzystw Ubezpieczeniowych. Niestety, rzeczywistość jest daleka od ideału. Bardzo często wysokość odszkodowania powypadkowego proponowana przez ubezpieczyciela nie odpowiada rzeczywistej wysokości szkody. Wiele osób nie chcąc narażać się na długotrwały proces dochodzenia odszkodowania rezygnuje ze swoich roszczeń zgadzając się na wypłatę mocno zaniżonego świadczenia. Jednak walka o swoje prawa nie musi być trudna i skomplikowana – wystarczy powierzyć swoją sprawę Kancelarii Automobilis.

Wysokość należnego odszkodowania

Zgodnie z prawem odszkodowanie powinno w pełni rekompensować wysokość szkody. Poszkodowany nie może zarobić na szkodzie, jednak powinien uzyskać taką sumę, która pozwoli w pełni naprawić zniszczone mienie. Odszkodowanie po wypadku ma na celu wyrównanie wszystkich strat spowodowanych danym zdarzeniem W wypadkach komunikacyjnych wysokość odszkodowania zależy przede wszystkim od zakresu zniszczeń samochodu. Stąd ważne jest pełne udokumentowanie samej szkody (np. za pomocą zdjęć), jak i wszystkich wydatków związanych z naprawą. Koniecznie trzeba gromadzić zarówno rachunki za wykonane naprawę, jak i za użyte do nich części. Stosowne roszczenie odszkodowawcze należy skierować do Towarzystwa Ubezpieczeniowego, w którym sprawca wypadku ma wykupione ubezpieczenie OC. Oczywiście najprostszą drogą jest przystanie na wycenę dokonaną przez ubezpieczyciela i przyjęcie zaproponowanej kwoty. Jednak zazwyczaj jest ona rażąco niska, nieodpowiadająca rzeczywistej stracie poniesionej w wypadku. Co zrobić w takiej sytuacji?

Dochodź swoich praw z Automobilis

W przypadku zbyt niskiej wyceny szkody przez ubezpieczyciela należy odwołać się od jego decyzji, a w określonych przypadkach skierować sprawę na drogę postępowania sądowego. Jednak sądowy proces odszkodowawczy wymaga przeprowadzenie wielu dowodów, m.in. wyceny szkody dokonanej przez biegłego rzeczoznawcę. Poza tym biorąc pod uwagę ilość spraw rozpatrywanych w sądach oraz średnią długość postępowania cywilnego czas jaki mija od złożenia pozwu do wydania ostatecznego wyroku jest odległy. Ponadto samodzielne dochodzenie świadczenia odszkodowawczego jest niezwykle trudne i często kończy się niepowodzeniem. Dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów. Kancelaria Automobilis pomoże nie tylko wygrać proces. Oferujemy odkupienie szkody dzięki czemu nasz klient dostaje godne pieniądze od razu po nawiązaniu z nami współpracy. Dzięki temu poszkodowany bardzo szybko otrzymuje należne pieniądze i nie musi się martwić załatwianiem wszystkich formalności.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Certyfikat Programu
rzetelny-biznes.pl
Certyfikat Programu